FAQ

Jak přepočítat výkon radiátoru na jiný teplotní spád?

Jak výkonný radiátor potřebuji?

Kolik bude stát doprava?

Co je součástí dodávky radiátoru?

Dodáváte zboží i do zahraničí?

Nabízíte i podlahové konvektory?

Co je to termostatický ventil?


Jak přepočítat výkon radiátoru na jiný teplotní spád?

Veškeré výkony otopných těles uvedené na našich stránkách jsou platné pro teplotní spád 75/65/20 °C. Pokud potřebujete znát výkon daného radiátoru v jiném teplotním spádu, požadovanou informaci naleznete v přiložených souborech. Samozřejmě žádný výrobce radiátorů neuvádí výkony pro všechny existující teplotní spády. Pro tyto případy doporučujeme tuto tabulku, nebo nás kontaktujte - přepočet uděláme na počkání.


Jak výkonný radiátor potřebuji?

Potřebný výkon otopného tělesa definují tepelné ztráty místnosti, které se u občanských staveb zpravidla pohybují mezi 30 - 70W / m3. Protože však záleží na mnoha faktorech (orientace místnosti, její poloha v objektu, tepelný odpor obvodových stěn, typ oken, typ místnosti...) vždy doporučujeme obrátit se na projektanta pro výpočet tepelných ztrát - i přes jisté náklady na projekt může tato informace přinést značnou úsporu. Radiátory budou dostatečně velké, tedy nehrozí nedotápění místnosti a nehrozí že zaplatíte za větší radiátor než potřebujete. Při komplexním návrhu topného systému mohou být úspory velmi výrazné. Pokud máte chuť, můžete si spočítat tepelné ztráty sami, např. zde

Pokud se jedná o záměnu stávajícího tělesa, kontaktujte nás, zjistíme stávající výkon a doporučíme radiátor z naší široké nabídky.


Kolik bude stát doprava?

Pro přepravu zboží používáme přepravní společnost Toptrans, u všech radiátorů poskytujeme dopravu po ČR zdarma. Zahraniční přepravu účtujeme individuálně dle rozměru a hmotnosti objednaného zboží.


Co je součástí dodávky radiátoru?

Informace o příslušenství dodávaném s radiátorem je vždy v popisu zboží. Zpravidla je topné těleso prodáváno se zátkou, odvzdušňovacím ventilem a montážní sadou na zeď. Nabídku termostatů a ostatního příslušenství (madla, háčky, poličky...) naleznete v sekci příslušenství, případně Vám na základě dotazu nabídneme přesně to co potřebujete.


Dodáváte zboží i do zahraničí?

Ano, až třetina našich zákazníků pochází ze Slovenské republiky, nebo jiných zemí EU. Disponujeme EUR účtem a máme uzavřenou rámcovou dohodu s dopravcem na export do EU, ale i do třetích zemí. V minulosti jsme již např. dodávali zboží do Švýcarska, Maďarska, Německa či Rakouska.


Nabízíte i podlahové konvektory?

Ano, v současné době nabízíme i teplovodní podlahové konvektory ISAN Termo New Practic. Tato tělesa mají jednoduché ovládání pomocí termostatu, dosahují vysokých výkonů a lze je rozměrově velmi dobře prizpůsobit. Nechte si u nás zhotovit cenovou nabídku podle Vašich potřeb.


Co je to termostatický ventil?

Termostatický ventil slouží k regulaci průtoku v závislosti na okolní teplotě. S rostoucí okolní teplotou se termostatický ventil přivírá. Těleso ventilu je uzpůsobeno pro regulaci průtoku pomocí tlaku na malý píst. Druhá část je termostatická hlavice, která obsahuje materiál s vysokou teplotní roztažností. Změna objemu roztažné látky se mechanicky přenáší na píst ventilu. Na účinnost regulace má vliv umístění termostatické hlavice - změna teploty v blízkosti hlavice by měla reflektovat změnu teploty ve vyhřívané místnosti.